Sklep fryzjerski - wzrost sprzedaży o ponad 100% w 3 miesiące na facebooku

Usługa:         facebook ADS
Branża:         sklep z artykułami fryzjerskimi
Problem: niski ROAS z kampanii Facebook Ads
Cel: zwiększenie ruchu i sprzedaży, podnieś o 100% obecny ROAS, który wynosi 305%
Czas: 3 miesiące
Na początku stycznia rozpoczęliśmy współpracę z sklepem fryzjerskim oferującym szeroki asortyment salonom fryzjerskim i fryzjerom. W swojej ofercie firma posiada również produkty przeznaczone do pielęgnacji i stylizacji włosów. Ponad to oferuje artykuły do wyposażenia salonów fryzjerskich: grzebienie, szczotki, nożyczki, wałki, klipsy.

Klient na swoim koncie miał kilkanaście urochomionych kampanii, które nie generowały takiej ilości sprzedaży jaką oczekiwał. Zwrot z inwestycji ROAS był również nie zadawalający.

Problem i oczekiwania

Pracę rozpoczęliśmy od audytu konta reklamowego oraz sklepu internetowego. Jak zauważyliśmy, dużym problemem był brak odpowiedniej ilości nowych użytkowników oraz złe targetowanie przy kampaniach remarketingowym. 

Problemy również były w niektórych zdarzeniach niestandardowych, które źle zbierały dane ze sklepu, oraz złe rozplanowanie budżetu na reklamy. 

Naszym głównym celem było zwiększenie sprzedaży i ruchu na sklepie oraz osiągnięcie minimum 2x większwgo ROAS niż jest obecnie (305%) z reklam na facebooku, przy nie zwiększaniu obecnego budżetu na reklamę.

Podjęte działania

W pierwszej kolejności prawidłowo skonfigurowaliśmy pixel oraz wprowadziliśmy niezbędne zmiany na sklepie, które mają ułatwić klientowi zakup i poczuć się bezpiecznie.

Wprowadziliśmy odpowiednie zmiany w aktywnych kampanich i utworzyliśmy nowe które uzupełniły lejek sprzedażowy.

Efekty

Celem było zwiększenie ROAS o minimum 100%, udało nam się to osiągnąć. Z startowego 305%, osiągnęliśmy ROAS 688%, przy nie wydawaniu więcej na reklamę. 

Efekty w liczbach

Oprócz zwiększonego ROAS podniósł się również procent wejść na stronę nowych uzytkowników.

688%
Średni ROAS miesięczny z ostatnich 3 miesięcy
1540%
Wzrost ruchu na sklepie
276szt
Unikalnych sprzedaży

Podsumowanie i plany

Obecnie kontynujemy nasze działania ze zwiększonym budżetem o 20%, przy zachowaniu ROAS minimum 700%. 

Websitegroup

Jesteśmy agencją interaktywną specjalizującą w marketingu internetowym. Wdrażamy najlepsze oraz sprawdzone rozwiązania których celem jest zwiększenie sprzedaży.

Obecnie obsługujemy ponad 30 firm z różnych branż w zakresie pozycjonowania, kampani PCC na facebook ADS, jak i google ADS.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz ofertowy. Ofertę otrzymasz w 24h!
FORMULARZ OFERTOWY

M: +48 668 205 664
E: biuro@websitegroup.pl
Jesteś zainteresowany współpracą?
+48 668 205 664
WEBSITEGROUP - sklepy, strony internetowe
5.0
emilia michalak
3 miesiące temu
Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający... Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający profesjonalistów znających się dobrze na marketingu internetowym. POLECAM USŁUGI w 100% czytaj więcej
Paweł Bizak
rok temu
Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpr... Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpracy i w pewnym momencie rozstawaliśmy się. Dlatego i do współpracy z firmą Websitegroup podchodziłem na początku z dystansem. Jak się później okazało moje obawy były nie potrzebne, podejście firmy było w pełni profesjonalne, a narzędzia jakie zaproponowali skuteczne. Z czystym sumieniem mogą polecić firmę, jako sumienną i pełną ciekawych i innowacyjnych pomysłów :) czytaj więcej
Miłosz Rall
rok temu
Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym.... Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym. Z czystym sumieniem mogę polecić ich podejście do pracy oraz wiedzę jaką posiadają, każde z ich rozwiązań i zmian przyniosły nam zamierzone efekty w postaci wzrostu sprzedaży na sklepie. Polecam w 100%!!! czytaj więcej
Maciej Lipski
rok temu
Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego ... Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego oraz późniejsze wsparcie marketingowe jakiego brakowało nam przy współpracach z innymi firmami z regionu. Cały zespół to grupa specjalistów w swojej branży. Polecam, obecnie powierzamy im kolejny duży projekt! czytaj więcej
Sylwia
rok temu
Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję... Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję na każdej płaszczyźnie współpracy. Polecam w 100%. czytaj więcej
Opinie Google
5.0
Na podstawie 40 opinii