Sposoby promocji strony internetowej

08 January, 2019   Tomasz Baranek

W obecnym czasie w internecie zrobiło się już dość „ciasno” i trzeba być w wyjątkowej niszy, by zaistnieć bez jakichkolwiek działań promocyjnych. Dlatego trzeba dokonań różnych kroków, aby marka zaczęła być rozpoznawalna, a potencjalni klienci znaleźli Twoje usługi.

Napewno zdajesz sobie sprawę, z tego że Twoi klienci w większości trafiają na Twoją stronę internetową z wyszukiwarki Google, ale sama strona internetowa niestety nie wystarczy, teraz musisz dostosować ją tak aby przy pomocy pozycjonowania znalazła się na wysokich miejscach w wyszukiwarkach. Optymalizacja w tym przypadku to dostosowanie poszczególnych elementów strony internetowej, które sprawią, że będzie ona przyjazna dla wyszukiwarek.


Jeśli chcesz być obecny w internecie, musisz działać również w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Google+ czy Twój firmowy blog. Oczywiście może to wszystko prowadzić sam, ale możesz też zlecić to specjalistom.

Pozycjonowanie

Jest jedną z najczęszczych metod widoczności w internecie jednak trzeba pamiętać, że na efekty musimy trochę poczekać zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne po kilku miesiącach.
Kampanie w Google Adwords to alternatywa dla pozycjonowania która daję szybkie efekty. Jednak musimy pamiętać, że tutaj płacimy za każde kliknięcie od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych w zależności od tego, jak popularne są nasze słowa kluczowe.


Google i facebook Remarketing

To metoda, która pozwala na ponowne dotarcie do tych klientów, którzy już kiedyś odwiedzili Twoją stronę, mieli już styczność z Twoją marką. Po dokonaniu odpowiednich ustawień, reklama może co jakiś czas przypominać Twojemu klientowi, aby powrócił na stronę internetową w celu dokonania zakupu lub skorzystania z Twoich usług.


Social Media

Narzędzie, które pozwoli Ci zaprzyjaźnić się z klientem. Kolejnym atutem jest możliwość szybkiego i łatwego udostępnienia artykułu czy filmu. Jest to też świetne narzędzie do błyskawicznego reagowania na problemy i zapytania klientów.


Reklamy na Facebooku

Pozwolą Ci na dotarcie do konkretnych grup docelowych, możesz je ustawić według wieku, płci czy zainteresowań. Tutaj podobnie jak w Google Adwords płacimy za kliknięcia lub wyświetlenia.


Powyższe przykłady to oczywiście niektóre sposoby na to, aby jak najszybciej i jak najlepiej wypromować Twój produkt lub usługę, są one jednak najbardziej efektywne dlatego nie ma na co czekać, natychmiast zabierz się do pracy.

Jesteś zainteresowany współpracą?
+48 668 205 664
WEBSITEGROUP - sklepy, strony internetowe
5.0
emilia michalak
3 miesiące temu
Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający... Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający profesjonalistów znających się dobrze na marketingu internetowym. POLECAM USŁUGI w 100% czytaj więcej
Paweł Bizak
rok temu
Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpr... Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpracy i w pewnym momencie rozstawaliśmy się. Dlatego i do współpracy z firmą Websitegroup podchodziłem na początku z dystansem. Jak się później okazało moje obawy były nie potrzebne, podejście firmy było w pełni profesjonalne, a narzędzia jakie zaproponowali skuteczne. Z czystym sumieniem mogą polecić firmę, jako sumienną i pełną ciekawych i innowacyjnych pomysłów :) czytaj więcej
Miłosz Rall
rok temu
Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym.... Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym. Z czystym sumieniem mogę polecić ich podejście do pracy oraz wiedzę jaką posiadają, każde z ich rozwiązań i zmian przyniosły nam zamierzone efekty w postaci wzrostu sprzedaży na sklepie. Polecam w 100%!!! czytaj więcej
Maciej Lipski
rok temu
Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego ... Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego oraz późniejsze wsparcie marketingowe jakiego brakowało nam przy współpracach z innymi firmami z regionu. Cały zespół to grupa specjalistów w swojej branży. Polecam, obecnie powierzamy im kolejny duży projekt! czytaj więcej
Sylwia
rok temu
Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję... Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję na każdej płaszczyźnie współpracy. Polecam w 100%. czytaj więcej
Opinie Google
5.0
Na podstawie 40 opinii