Brief - dlaczego warto go wypełnić?

12 October, 2017   Tomasz Baranek
Często kiedy decydujesz się na przystąpienie do współpracy z agencją marketingową masz za zadanie wypełnić brief. Czym jest, co zawiera, po co go wypełniać? Dziś dowiesz się co ma na celu jego wypełnienie.


Brief

To rodzaj ankiety, który stanowi zbiór informacji na temat firmy, produktu bądź usługi, który wytycza kierunek planowanych działań. Jest też pomocny przy projektowaniu i tworzeniu kampanii marketingowej dla klienta, poprzedza rozpoczęcie działań.


Po co go wypełniać?

Brief zawiera bazę informacji o firmie jeśli więc zawrzemy w nim dużo informacji, tym współpraca i efekty końcowe mogą być bardziej owocne.
W Brifie nie powinno zabraknąć takich informacji jak:


Dane firmy

Opisujemy tutaj zakres działalności firmy z uwzględnieniem produktu czy usługi, jaką dana firma świadczy,
cechy produktu lub usługi- tutaj powinny znaleźć się mocne i słabe strony, czym się wyróżnia, czyli co może przyciągnąć klienta do naszej oferty.


Konkurencja

Aby być najlepszym w swojej branży warto sprawdzić konkurencję odpowiadając sobie na pytania takie jak: czym różni się nasza oferta od ich, jakie działania przeprowadzają marketingowo.


Klient docelowy

Kim jest osoba lub firma do której kierujemy nasz produkt bądź usługę. Co możemy zrobić aby oferta była jeszcze bardziej atrakcyjna, zwracała na siebie uwagę, co można jeszcze udoskonalić. Warto też zastanowić się, co chciałbyś powiedzieć klientowi.


Cel kampanii

Jeśli określimy jasno cel kampanii pozwoli on na stworzenie określonej strategii marketingowej, dlatego warto zaznaczyć czy zależy nam np. na wzroście sprzedaży, poprawie wizerunku.


Budżet

Informacja istotna dla agencji marketingowej, która po zapoznaniu się z budżetem będzie mogła jasno określić co jest w stanie wykonać za określoną kwotę.


Brief to skrótowe informacje dotyczące potrzeb potencjalnego klienta. Jego wypełnienie i odesłanie oszczędzi czas ale też usprawni współpracę dlatego warto zaczą od niego.
Jesteś zainteresowany współpracą?
+48 668 205 664
WEBSITEGROUP - sklepy, strony internetowe
5.0
emilia michalak
3 miesiące temu
Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający... Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający profesjonalistów znających się dobrze na marketingu internetowym. POLECAM USŁUGI w 100% czytaj więcej
Paweł Bizak
rok temu
Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpr... Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpracy i w pewnym momencie rozstawaliśmy się. Dlatego i do współpracy z firmą Websitegroup podchodziłem na początku z dystansem. Jak się później okazało moje obawy były nie potrzebne, podejście firmy było w pełni profesjonalne, a narzędzia jakie zaproponowali skuteczne. Z czystym sumieniem mogą polecić firmę, jako sumienną i pełną ciekawych i innowacyjnych pomysłów :) czytaj więcej
Miłosz Rall
rok temu
Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym.... Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym. Z czystym sumieniem mogę polecić ich podejście do pracy oraz wiedzę jaką posiadają, każde z ich rozwiązań i zmian przyniosły nam zamierzone efekty w postaci wzrostu sprzedaży na sklepie. Polecam w 100%!!! czytaj więcej
Maciej Lipski
rok temu
Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego ... Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego oraz późniejsze wsparcie marketingowe jakiego brakowało nam przy współpracach z innymi firmami z regionu. Cały zespół to grupa specjalistów w swojej branży. Polecam, obecnie powierzamy im kolejny duży projekt! czytaj więcej
Sylwia
rok temu
Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję... Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję na każdej płaszczyźnie współpracy. Polecam w 100%. czytaj więcej
Opinie Google
5.0
Na podstawie 40 opinii