Kampania sprzedażowa która przyniosła 1204 zakupy w sklepie z branży dom i ogród w 2 miesiące

Usługa:         facebook ADS
Branża:         sklep z branży dom i ogród
Problem: mała sprzedaż na sklepie 
Cel: zwiększenie sprzedaży przy zachowaniu min ROAS na poziomie 800%
Czas: 2 miesiące
Sklep internetowy ALI ZONE w swoim asortymencie posiada setki produktów z branży dom i ogród. Klient dotychczas nie prowadził działań reklamowych w obrębie sklepu. Skupiał się głównie na marketplace.

Problem i oczekiwania

Sprzedaż na sklepie była sporadyczna, wszystkie konwersje pochodziły głównie z przekierowań marketplace. Głównym celem jaki przed nami stał to zmaksymalizować sprzedaż przy zachowaniu miniumum ROAS 800%. Wcześniej klient nie prowadził działań reklamowych na facebooku.

Podjęte działania

Rozpoczęliśmy od prawidłowego skonfigurowania wspólnie z klientem konta reklamowego. Jak również piksela i zdarzeń:
  • ViewContent
  • PageView
  • AddToCart
  • Purchase
Następnie przeanalizowaliśmy asortyment na sklepie i wspólnie z klientem wybraliśmy kilka najlepiej rokujących produktów, które według nas miały największy potencjał sprzedażowy. Kolejnym krokiem była poprawa kart produktów promowanych przedmiotów oraz wprowadzenie nowej polityki cenowej.

Efekty

Działania rozpoczęliśmy od 1 sierpnia. Przez okres 2 miesięcy (do 30 września) odnotowaliśmy 1204 konwersje sprzedaży o wartości 149 252,10 zł ! Inne warte uwagi liczny:

  • Średni ROAS 990%
  • Koszt jednego zakupu tylko 12,41 zł !
  • Wydatki na reklamę tylko 14 938 zł !
Dobrze zaplanowana strategia przyniosła zamierzone efekty. Cel jaki został nam postawiony to zwrot z wydatków na reklamę ROAS na poziomie 800% został spełniowy, a nawet uzyskaliśmy lepsze wyniki ROAS 990%. Ilość zakupów 1204 przełożyła się na sprzedaż ponad 2400 produktów na sklepie z reklam na facebooku.

Co jest jeszcze warte uwagi to proces skalowania budżetem kampani, rozpoczynaliśmy od 30 zł dziennie, a w ostatnich dniach było to już ponad 300 zł, przy zachowaniu ROAS na tym samym poziomie.


Wyniki z działajń od 1 sierpnia do 30 września (2 miesiące) z managera reklam facebook ADS


Websitegroup

Jesteśmy agencją interaktywną specjalizującą w marketingu internetowym. Wdrażamy najlepsze oraz sprawdzone rozwiązania których celem jest zwiększenie sprzedaży.

Obecnie obsługujemy ponad 30 firm z różnych branż w zakresie pozycjonowania, kampani PCC na facebook ADS, jak i google ADS.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz ofertowy. Ofertę otrzymasz w 24h!
FORMULARZ OFERTOWY

M: +48 668 205 664
E: biuro@websitegroup.pl
Jesteś zainteresowany współpracą?
+48 668 205 664
WEBSITEGROUP - sklepy, strony internetowe
5.0
emilia michalak
3 miesiące temu
Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający... Świetna agencja:) zrozumieli moje oczekiwania już podczas pierwszego spotkania. Dynamiczny i pełen energii zespół mający profesjonalistów znających się dobrze na marketingu internetowym. POLECAM USŁUGI w 100% czytaj więcej
Paweł Bizak
rok temu
Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpr... Współpracowałem już z wieloma firmami zajmującymi się marketingiem w internecie zawsze był jakiś niesmak podczas współpracy i w pewnym momencie rozstawaliśmy się. Dlatego i do współpracy z firmą Websitegroup podchodziłem na początku z dystansem. Jak się później okazało moje obawy były nie potrzebne, podejście firmy było w pełni profesjonalne, a narzędzia jakie zaproponowali skuteczne. Z czystym sumieniem mogą polecić firmę, jako sumienną i pełną ciekawych i innowacyjnych pomysłów :) czytaj więcej
Miłosz Rall
rok temu
Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym.... Od kilku lat współpracujemy z firmą Websitegroup w zakresie obsługi naszego sklepu internetowe pod względem marketingowym. Z czystym sumieniem mogę polecić ich podejście do pracy oraz wiedzę jaką posiadają, każde z ich rozwiązań i zmian przyniosły nam zamierzone efekty w postaci wzrostu sprzedaży na sklepie. Polecam w 100%!!! czytaj więcej
Maciej Lipski
rok temu
Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego ... Rewelacja, rzetelne i sumienne podejście do realizowanego zlecenia, bardzo profesjonalne wykonanie sklepu internetowego oraz późniejsze wsparcie marketingowe jakiego brakowało nam przy współpracach z innymi firmami z regionu. Cały zespół to grupa specjalistów w swojej branży. Polecam, obecnie powierzamy im kolejny duży projekt! czytaj więcej
Sylwia
rok temu
Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję... Gorąco polecam współpracę z agencją. Dynamiczny i pełen werwy zespół, mają duże doświadczenie w emarketingu które procentuję na każdej płaszczyźnie współpracy. Polecam w 100%. czytaj więcej
Opinie Google
5.0
Na podstawie 42 opinii