Promocje - jak dobrze je zrobić
21 kwiecień, 2018   Tomasz Baranek

Każdy detal ma znaczenie

Klienci w dzisiejszym świecie sprzedaży mają coraz większe wymagania, dlatego sklepy internetowe i stacjonarne stają na głowie aby przyciągnąć do siebie klientów. Czasami produkt, którego szukamy możemy znaleźć w wielu miejscach w przypadku sklepów stacjonarnych wybieramy najbardziej dogodną dla siebie lokalizację natomiast jesi chodzi o sklepy internetowe nie ma to najmniejszego znaczenia. 


Na co zwracają uwagę klienci?

W sklepie stacjonarnym może przekonać nas miła obsługa natomiast w sklepach internetowych znaczenie mają raczej inne kwestie. Duże znaczenie mają różnego rodzaju promocje, które sprawią, że klienci zrobią zakupy właśnie u nas i w przyszłości powrócą.
Postaw się w roli kupującego, dlaczego Ty wracasz do tego samemgo sklepu?

Darmowa dostawa, obniżka procentowa

Najbardziej popularnym i lubianym przez klientów sposobem promocji jest darmowa wysyłka. Część sklepów wprowadziło ją na stałe natomiast w innych obowiązuje dopiero od okreslonej kwoty zakupów, oczywiście są jeszcze takie sklepy, które wprowadzają ją od czasu do czasu.

Poza darmową wysyłką, mamy jeszcze wiele innych sposobów na skuteczną promocję, która zainteresuje klientów. Między innymi bardzo popularne jest obniżanie kliku procent, lub trzy produkty w cenie dwóch, metod jest naprawdę bardzo dużo. Ważne jest to, żeby odpowiednio je zastosować promocje ograniczone czasowo mogą działać na klientów mobilizująco jeśli klient będzie wiedział, że promocja działa tylko do danej godziny szybciej dana rzecz kupi.


Każdy lubi niespodzianki

Kolejnym bardzo popularnym sposobem promocji jest dodawanie do zamówień prezentów tzw. gratisów, bo kto nie lubi tego typu niespodzianek musi jednak pamiętać o tym by przy zamówieniach dla kobiet nie dodać gratisu dla mężczyzn.


W metodzie sukces

Aby promocja się udała i odnosiła sukces musimy próbować, metoda prób i błędów sprawdzi się tutaj najlepiej wtedy będziemy mieli najlepszy podgląd co jest najbardziej skuteczne i co najbardziej lubieją nasi klienci bo wkońcu oni są tutaj najważniejsi.

Jaki jest Twój kolejny krok?
My jesteśmy gotowi, porozmawiajmy o Twoim projekcie
+48 668 205 664